ברשותך פוליסת ביטוח מקיף והיית מעורב בתאונה?

יש בפניך שתי אפשרויות. האחת הינה לתבוע את חברת הביטוח שלך בהתאם לחוזה שיש לך עימה ולקבל ממנה את הפיצוי ממנו תקוזז ההשתתפות העצמית שלך שנקובה בפוליסה. היתרונות בבחירת שיטה זאת הינה קבלת הפיצוי באופן מהיר וצמצום הנזקים האישיים שלך שעלולים להיות אם הצד השני מטיל את האחריות עליך. 
 
החסרון הוא כי תהא לך תביעה בעבר הביטוחי, מה שיגרום לעליית הפרמיה , דמי הביטוח שתדרש/י לשלם בשנת הביטוח הבאה. האפשרות השניה הינה לתבוע ישירות את חברת הביטוח של הצד השני על כל הנזק. היתרונות הם כי לא תחשב תביעה בעבר הביטוחי שלך . החסרון – הליך ארוך יותר שאין כל בטוחה כי יצלח. חשוב לדעת כי במקרה בו מראש ידוע כי הצד השני אינו מודה באחריותו לאירוע ומאשים אותך – תהיה זקוק לעזרתו של בית המשפט לקבלת נזקיך. אם בחרת באופציה הראשונה, פתוחה בפניך הדרך להגיש תביעה על הפסדיך – ההשתתפות העצמית שנדרשת לשלם וכן הפסדים נוספים. אם בחרת באופציה השניה תוכל להגיש תביעה על כל הנזקים.
 
לקבלת ייעוץ ראשוני:
close

זומנת להעיד?:

בוודאי את/ה שואל/ת את עצמך מדוע את/ה צריך/ה להגיע להעיד כאשר יש לך חברת ביטוח? או חברת ליסינג מאחוריך?
נכון, לקבל באמצע היום ומשום מקום הזמנה להעיד בבית משפט יכולה בשלב ראשון להלחיץ. אך אין טעם להילחץ.

רבים אינם יודעים כי כאשר אנחנו עושים תאונה ומקבלים את הפיצוי מחברת הביטוח שלנו, הולכת אחר כך חברת הביטוח ותובעת את מי שגרם לתאונה.

בנוסף – קיימים מקרים רבים בהם אנו שוכרים רכבים או מקבלים רכב מהעבודה ועושים תאונה שלא באשמתנו. חברת הליסינג דואגת כחלק מהשירות שלה לתקן את הרכב על חשבונה אולם בכך לא מסתיים המקרה. חברת הליסינג כמו חברת הביטוח, תובעת את הנזק שנגרם לרכב מהצד שאחראי .
כאשר מוגשת תביעה לבית המשפט, רק מי שהיה מעורב בתאונה כגון : נהג, נוסע, עד ראייה יכול להעיד ולספר לבית המשפט את אשר אירע. לאור זאת, מחייב בית המשפט את הנהגים להגיע ולמסור את אשר אירע.
בכל המקרים הללו אין די בטופס פרטי האירוע שכל נהג ממלא ובו מסופר מה היה. בית המשפט רשאי לשאול את הנהג שאלות וכן גם הצד השני רשאי לשאול את הנהג שאלות.
במקרה שבו זומנת להעיד, ישנה חובה חוקית ואף מוסרית להגיע ולמסור את עדותך.
במקרים רבים (אך לא תמיד) מחייב בית המשפט את אחד הצדדים לשלם שכר עדות עבור זמנך והגעתך להעיד.