עשית תאונה ונפצעת?

אנו ממליצים לא להיכנס לפאניקה. תאונות קורות.
חשוב לדעת שבמקרים רבים בהם ישנה תאונה ובתאונה ישנם נפגעים, תגיע משטרה. חשוב מאד לא להזיז את הרכב ולאפשר למשטרה לבצע את עבודתה.

יש לפנות לקבלת טיפול רפואי בהתאם לחומרת המצב וההרגשה. אם יש ספק אין ספק. פנו לחדר מיון.

לעניין נזקי הגוף, אין כל משמעות למי אשם בתאונה. כל אדם תובע את ביטוח החובה של עצמו וזאת מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. כמו בכל תחום- אנו מתייעצים עם האנשים הקרובים לנו , חברים, משפחה וכד'. כפי שבתחומים אחרים, לעיתים קרובות ניתנות "עצות אחיטופל" מומלץ מאד שלא להקשיב ולפנות לבעל מקצוע – עורך דין העוסק בתחום הנזיקין והביטוח.

חשוב עד מאד לערב ולהתייעץ עם עורך דין מוקדם ככל הניתן על מנת לקבל את הייעוץ המשפטי הנכון להמשך הדרך. חשוב לדעת כי גם אם ביקרתם במיון ונמצא כי הכל בסדר עדיין הנכם זכאים לפיצוי בגין מידה מסויימת של כאב וסבל – "עוגמת הנפש" שנגרמה כתוצאה מההמתנה המייגעת בחדר המיון.
 
לקבלת ייעוץ ראשוני:
close

זומנת להעיד?:

בוודאי את/ה שואל/ת את עצמך מדוע את/ה צריך/ה להגיע להעיד כאשר יש לך חברת ביטוח? או חברת ליסינג מאחוריך?
נכון, לקבל באמצע היום ומשום מקום הזמנה להעיד בבית משפט יכולה בשלב ראשון להלחיץ. אך אין טעם להילחץ.

רבים אינם יודעים כי כאשר אנחנו עושים תאונה ומקבלים את הפיצוי מחברת הביטוח שלנו, הולכת אחר כך חברת הביטוח ותובעת את מי שגרם לתאונה.

בנוסף – קיימים מקרים רבים בהם אנו שוכרים רכבים או מקבלים רכב מהעבודה ועושים תאונה שלא באשמתנו. חברת הליסינג דואגת כחלק מהשירות שלה לתקן את הרכב על חשבונה אולם בכך לא מסתיים המקרה. חברת הליסינג כמו חברת הביטוח, תובעת את הנזק שנגרם לרכב מהצד שאחראי .
כאשר מוגשת תביעה לבית המשפט, רק מי שהיה מעורב בתאונה כגון : נהג, נוסע, עד ראייה יכול להעיד ולספר לבית המשפט את אשר אירע. לאור זאת, מחייב בית המשפט את הנהגים להגיע ולמסור את אשר אירע.
בכל המקרים הללו אין די בטופס פרטי האירוע שכל נהג ממלא ובו מסופר מה היה. בית המשפט רשאי לשאול את הנהג שאלות וכן גם הצד השני רשאי לשאול את הנהג שאלות.
במקרה שבו זומנת להעיד, ישנה חובה חוקית ואף מוסרית להגיע ולמסור את עדותך.
במקרים רבים (אך לא תמיד) מחייב בית המשפט את אחד הצדדים לשלם שכר עדות עבור זמנך והגעתך להעיד.