למה לי ללכת לעורך דין כשיש תביעות קטנות

לא כל הנוצץ זהב. לעיתים קרובות אנו קונים מוצרים ויודעים לטפל בהם בעצמו. בין אם זה להחליף נורה או להרכיב רהיט מאיקאה.

אולם במקרים רבים אנו נדרשים לבעלי מקצוע אשר תחום מומחיותם לבצע את ההרכבה של חדר הארונות החדש שקניתם. למשל, בתביעות קטנות נכנסים רבים לעולם שאינו מוכר להם. הם אינם יודעים כיצד לפנות לשופט ספציפי כזה או אחר. הם אינם יודעים מי יחכה בצד השני .

לרוב, חברות הביטוח שולחות עובדים מיומנים אשר מופיעים אצל אותו שופט שממנו אתם משוועים להושיעכם, הם מכירים אותו, הם יודעים את הלך רוחו והם יידעו להגיד את אותו המשפט שאתם לא תדעו להגיד. על אף שכוונת המחוקק בייסוד בית המשפט לתביעות קטנות הייתה טובה ביסודה – נראה כי במקרים רבים ולא מבוטלים הוא אינו הבמה המתאימה להציג את בעיותיכם ולזכות לסעד .

במצב הכלכלי היום, כל פרוטה חשובה. דין פרוטה כדין מאה. לכן, חשוב שיהיה לצדכם בעל מקצוע מיומן ומומחה בתחומו שייצג אתכם ויידע להוציא עבורכם את התוצאה המקסימלית האפשרית ומעבר.
לקבלת ייעוץ ראשוני:
close

זומנת להעיד?:

בוודאי את/ה שואל/ת את עצמך מדוע את/ה צריך/ה להגיע להעיד כאשר יש לך חברת ביטוח? או חברת ליסינג מאחוריך?
נכון, לקבל באמצע היום ומשום מקום הזמנה להעיד בבית משפט יכולה בשלב ראשון להלחיץ. אך אין טעם להילחץ.

רבים אינם יודעים כי כאשר אנחנו עושים תאונה ומקבלים את הפיצוי מחברת הביטוח שלנו, הולכת אחר כך חברת הביטוח ותובעת את מי שגרם לתאונה.

בנוסף – קיימים מקרים רבים בהם אנו שוכרים רכבים או מקבלים רכב מהעבודה ועושים תאונה שלא באשמתנו. חברת הליסינג דואגת כחלק מהשירות שלה לתקן את הרכב על חשבונה אולם בכך לא מסתיים המקרה. חברת הליסינג כמו חברת הביטוח, תובעת את הנזק שנגרם לרכב מהצד שאחראי .
כאשר מוגשת תביעה לבית המשפט, רק מי שהיה מעורב בתאונה כגון : נהג, נוסע, עד ראייה יכול להעיד ולספר לבית המשפט את אשר אירע. לאור זאת, מחייב בית המשפט את הנהגים להגיע ולמסור את אשר אירע.
בכל המקרים הללו אין די בטופס פרטי האירוע שכל נהג ממלא ובו מסופר מה היה. בית המשפט רשאי לשאול את הנהג שאלות וכן גם הצד השני רשאי לשאול את הנהג שאלות.
במקרה שבו זומנת להעיד, ישנה חובה חוקית ואף מוסרית להגיע ולמסור את עדותך.
במקרים רבים (אך לא תמיד) מחייב בית המשפט את אחד הצדדים לשלם שכר עדות עבור זמנך והגעתך להעיד.