• יש לי אופנוע והביטוח חובה יקר לי והציעו לי ביטוח חובה בתשלום מופחת עם השתתפות עצמית. האם כדאי לי?

  ממש לא. הזול הינו יקר. למשרדנו הגיעו מקרים רבים בהם רוכבי אופנוע עשו את הביטוח המוזל ונגרם להם נזק שממנו לא ראו אגורה שחוקה מאחר והנזק נופל בגבולות ההשתתפות העצמית שיכולה להגיע לסך של 20,000 ₪. לפוליסת החובה המוזלת של האופנוע משמעויות מעבר להשתתפות העצמית. כל תביעה שמוגשת בהתאם לפוליסה זאת הופכת מיד ל"קרב" מול חברת הביטוח שתעשה הכל על מנת לצמצם את הנזק אל מתחת להשתתפות העצמית. מניסיוננו, חלק בלתי מבוטל מתאונות האופנוע הקלות בהם רוכב האופנוע נופל וסובל ממכות יבשות ושפשופים בעור (לא עלינו) , מפסידים כמה ימי עבודה , נופל הנזק בגבולות ההשתתפות העצמית וחבל! אל תתפתו.
 • יש לי רכב לא חדש אבל לא ישן. האם כדאי לי לעשות ביטוח מקיף או ביטוח צד שלישי בלבד?

  פוליסת ביטוח מקיף הינה חוזה בין חברת ביטוח לבין המבוטח אשר אומר כי בקרות מקרה ביטוח (לענייננו – תאונה) חברת הביטוח תפצה אותך ותקזז מסכום הפיצוי שלך את ההשתתפות העצמית שנקובה בפוליסה. פוליסת ביטוח צד שלישי הינה חוזה בין חברת הביטוח לבין המבוטח אשר אומר כי במקרה שגרמת לנזק לצד שלישי והנזק כולו או חלקו כתוצאה מרשלנותך, תפצה חברת הביטוח את הצד השלישי ותגבה ממך השתתפות עצמית הנקובה בפוליסה. חשוב לדעת כי ישנן חברות רבות בהן ניתן לבחור את גובה ההשתתפות העצמית בפוליסה אולם דע/י, כי ככל שההשתתפות העצמית תהיה נמוכה יותר – כך דמי הביטוח שתדרש/י לשלם , יהיה גבוהה יותר. השיקול הינו שיקול כלכלי אישי וסובייקטיבי לכל אדם ואדם. באם הינך סומך על עצמך כי לא תהיה מעורב בתאונה באחריותך והינך מוכן לקחת את הסיכון לכך שאם ייגנב הרכב או יינזק באשמתך לא תפוצה בגינו – עשה ביטוח צד שלישי בלבד.
 • ללכת לבית משפט ייקח המון טרטור, זמן ואין לי כוח לזה.

  אם סתרו לכם – למה להפנות את הלחי השנייה? נכון. בתי המשפט בישראל עמוסים לעייפה. אולם גם על כך ישנה שליטה. עורך דין מיומן ומנוסה בתחומו, אשר מעודכן במצב , יידע בהתאם למקרה שאתם מציגים בפניו, להגיש את התביעה במקום שבו העומס הכי נמוך. במקום שבו תוכלו לקבל את יומכם בבית המשפט כמה שיותר מוקדם. לוותר על נזק שנגרם לכם מסיבות שאינם תלויות בכם היא טעות. גם אם אתם עסוקים וגם את יומכם ממלאת המשפחה, העבודה או סתם בילוי – חשוב להקדיש חצי שעה שבה תמצו את זכויותיכם , תקבלו הסבר מקצועי ותתנו לשאר לקרות מעצמו. חצי שעה עד שעה שבה אתם משגרים ושוכחים , יכולה להשתלם בעתיד. אם נגרם לכם נזק לרכושכם עליו עמלתם רבות להשיג , או , לגופכם היקר לכם מכל – אל תפנו את הלחי השנייה ופעלו למיצוי זכויותיכם!
 • אמרו לי שתביעה יכולה להמשך 5 שנים ואפילו יותר . איני בנוי להמתנה ואני מעדיף לוותר.

  תביעה בבית משפט יכולה לקחת בין חודש לבין 5 שנים ויותר. רוב התביעות מסתיימות דווקא אחרי שנה עד שנה וחצי בממוצע. אינכם יכולים לדעת מה ילד יום ולוותר מראש בגלל הרתעות מהמתנה ארוכה לא שווה את הוויתור על הזכויות שלכם , חד וחלק! כפי שקיים סיכוי כי הצד השני יילחם עד חורמה והתיק יימשך שנה ושנתיים ויותר , קיים גם סיכוי כי כתב תביעה מקצועי , שסגור מכל הקצוות, לא יותר לצד השני ברירה אלא להתפשר אפילו לפני שהגיש את הגנתו וכך התיק יכול גם להסתיים אחרי חודש בלבד. משך זמן ניהול וטיפול בתיק תלוי בהמון גורמים שעל רובם אין לך שליטה. אולם על אלה שכן יש לך שליטה – חשוב לנצלם . בחר עורך דין שמתמצא ומקצועי בתחומו ויידע כיצד לקצר את הליך הטיפול בתביעה .
לקבלת ייעוץ ראשוני:
close

זומנת להעיד?:

בוודאי את/ה שואל/ת את עצמך מדוע את/ה צריך/ה להגיע להעיד כאשר יש לך חברת ביטוח? או חברת ליסינג מאחוריך?
נכון, לקבל באמצע היום ומשום מקום הזמנה להעיד בבית משפט יכולה בשלב ראשון להלחיץ. אך אין טעם להילחץ.

רבים אינם יודעים כי כאשר אנחנו עושים תאונה ומקבלים את הפיצוי מחברת הביטוח שלנו, הולכת אחר כך חברת הביטוח ותובעת את מי שגרם לתאונה.

בנוסף – קיימים מקרים רבים בהם אנו שוכרים רכבים או מקבלים רכב מהעבודה ועושים תאונה שלא באשמתנו. חברת הליסינג דואגת כחלק מהשירות שלה לתקן את הרכב על חשבונה אולם בכך לא מסתיים המקרה. חברת הליסינג כמו חברת הביטוח, תובעת את הנזק שנגרם לרכב מהצד שאחראי .
כאשר מוגשת תביעה לבית המשפט, רק מי שהיה מעורב בתאונה כגון : נהג, נוסע, עד ראייה יכול להעיד ולספר לבית המשפט את אשר אירע. לאור זאת, מחייב בית המשפט את הנהגים להגיע ולמסור את אשר אירע.
בכל המקרים הללו אין די בטופס פרטי האירוע שכל נהג ממלא ובו מסופר מה היה. בית המשפט רשאי לשאול את הנהג שאלות וכן גם הצד השני רשאי לשאול את הנהג שאלות.
במקרה שבו זומנת להעיד, ישנה חובה חוקית ואף מוסרית להגיע ולמסור את עדותך.
במקרים רבים (אך לא תמיד) מחייב בית המשפט את אחד הצדדים לשלם שכר עדות עבור זמנך והגעתך להעיד.