נזקי תאונת דרכים/ ביטוח חובה

נפגעתם, פיזית או נפשית בתאונת דרכים.

דעו כי אתם זכאים לפיצוי גם אם "רק ביקרתם בחדר המיון או אצל רופא כדי לבדוק שהכל בסדר".

ביטוח החובה שעלינו לרכוש על פי חוק, מכסה כל נזק גופני או נפשי, שנגרם עקב תאונת דרכים וזאת בין אם בדיוק החלפתם תחנה ברדיו ולא שמתם לב והתנגשתם בעוצמה ברכב מאחור ובין אם רכב אחר התנגש ברכבכם. כלומר – אין כל משמעות למי אשם בתאונה שגרמה לנזק גוף.

אם נגרם לכם נזק גופני כתוצאה מתאונה , חשוב לפנות לייעוץ משפטי כבר מהרגע הראשון לצורך קבלת המלצות לדרך פעולה נכונה מהתחלה.

משרדנו עוסק במצוי כל הזכויות המגיעות לנפגע בתאונת דרכים, החל ממיצוי זכויות בביטוח הלאומי וכלה בהמשך מול חברת הביטוח . זאת – כאמור – גם אם רק ביקרתם פעם אחת במיון או אצל רופא. 

לקבלת ייעוץ ראשוני:
close

זומנת להעיד?:

בוודאי את/ה שואל/ת את עצמך מדוע את/ה צריך/ה להגיע להעיד כאשר יש לך חברת ביטוח? או חברת ליסינג מאחוריך?
נכון, לקבל באמצע היום ומשום מקום הזמנה להעיד בבית משפט יכולה בשלב ראשון להלחיץ. אך אין טעם להילחץ.

רבים אינם יודעים כי כאשר אנחנו עושים תאונה ומקבלים את הפיצוי מחברת הביטוח שלנו, הולכת אחר כך חברת הביטוח ותובעת את מי שגרם לתאונה.

בנוסף – קיימים מקרים רבים בהם אנו שוכרים רכבים או מקבלים רכב מהעבודה ועושים תאונה שלא באשמתנו. חברת הליסינג דואגת כחלק מהשירות שלה לתקן את הרכב על חשבונה אולם בכך לא מסתיים המקרה. חברת הליסינג כמו חברת הביטוח, תובעת את הנזק שנגרם לרכב מהצד שאחראי .
כאשר מוגשת תביעה לבית המשפט, רק מי שהיה מעורב בתאונה כגון : נהג, נוסע, עד ראייה יכול להעיד ולספר לבית המשפט את אשר אירע. לאור זאת, מחייב בית המשפט את הנהגים להגיע ולמסור את אשר אירע.
בכל המקרים הללו אין די בטופס פרטי האירוע שכל נהג ממלא ובו מסופר מה היה. בית המשפט רשאי לשאול את הנהג שאלות וכן גם הצד השני רשאי לשאול את הנהג שאלות.
במקרה שבו זומנת להעיד, ישנה חובה חוקית ואף מוסרית להגיע ולמסור את עדותך.
במקרים רבים (אך לא תמיד) מחייב בית המשפט את אחד הצדדים לשלם שכר עדות עבור זמנך והגעתך להעיד.